VESEL BOŽIČ IN SREČNO V NOVEM LETU 2018
Vsaka beseda, vsak pogled,
vsako dejanje in vsak nasmeh
lahko prinese srečo drugim ljudem.

V novem letu vam želimo visokih ciljev, zanimivih izkušenj in izjemnih dosežkov v osebnem življenju in športu.
Vam želi uprava kluba in trenerji. SREČNO 2018
i

DP V DVORANI ZA LETNIKE 2005, 2006, 2007 IN 2008

Pretekli konec tedna sta potekali Državni prvenstvi v dvorani za atlete do enajst oziroma trinajst let.

V Slovenski Bistrici je najboljši rezultat med najmlajšimi - 2. mesto, v teku na 50 metrov, osvojil Martin Leban .

Gaja Sovdat in Blaž Kragelj sta osvojila 4. mesto v skoku v daljino oz. teku na 400 m. Med najboljšo deseterico v svojih disciplinah so se prebile še Vita Leban Jež, Iris Burger in Anuška Gruden.

Atleti v kategoriji do 13 let so tekmovali v Celju. Kragelj Nejc je s skokom 454 cm osvojil 5. mesto in za las zgrešil medaljo. V izenačeni konkurenci so osvojile odlično 6. mesto:

Ajda Sovdat v teku na 60 m s časom 9,10 sekunde,

Marta Marija Leban v skoku v daljino z rezultatom 453 cm in

Gaja Leban Jež v krožnem teku na 600 m s časom 2:01,74.

V teku 50 m z ovirami je pogumno nastopila tudi Urša Kusterle in osvojila 11. mesto.

POSAMIČNA DVORANSKA TEKMOVANJA SO KONČANA (obj.:29.01.2018)

Končana so atletska dvoranska tekmovanja za atlete od enajstega do šestnajstega leta starosti. Atletsko društvo Posočje ima dva sveža podprvaka.

V kategoriji U16 je drugo mesto v skoku v daljino, z odličnim rezultatom za to starost 593 cm, osvojil ANDREJ SKOČIR. Uspeh je Andrej dopolnil še z drugim mestom v troskoku z rezultatom 11, 59 m.

V kategoriji U13 je podprvak v dvorani postal tudi MARTIN LEBAN v teku na 50 m s časom 7,69 s.

Do finalnih nastopov oziroma do 6. mesta v posameznih kategorijah so se uvrstili še:

Gaja Sovdat in Blaž Kragelj - osvojila sta 4. mesto v skoku v daljino oz. teku na 400 m, Nejc Kragelj je osvojil 5. mesto v skoku v daljino, na 6. mesto pa so se v izenačeni konkurenci prebile še: Ajda Sovdat v teku na 60 m, Marta Marija Leban v skoku v daljino in Gaja Leban Jež v krožnem teku na 600 m.

MNOGOBOJ ZA PIONIRKE IN PIONIRJE U12 (obj.:07.02.2018)

V nedeljo, 4. 2. 2018, je v Slovenski Bistrici potekalo Državno dvoransko prvenstvo v mnogoboju za atlete do 12. leta starosti. Ekipa dečkov Atletskega društva Posočje v zasedbi Kragelj Blaž, Leban Martin in Volarič Matovski Tine, je med enaintridesetimi ekipami osvojila odlično 3. mesto. Med posamezniki je najvišje 7. mesto v seštevku disciplin ( tek na 60 m, met težke žoge, skok v daljino in tek na 300 m) dosegel Kragelj Blaž.

V isti kategoriji so nastopile tudi sicer mlajše deklice. Med devetindvajsetimi ekipami so osvojile zelo dobro 14 mesto. V ekipi so bile Gaja Sovdat, Anuška Gruden, Vita Leban Jež in Jana Kragelj.

PRVENSTVO SLOVENIJE V DVORANI V POSAMIČNEM IN EKIPNEM MNOGOBOJU ZA PIONIRJE IN PIONIRKE U14 (OBJ.:12.02.2018)

V nedeljo, 11. februarja. 2018, je v Ljubljani potekalo Državno dvoransko prvenstvo v ekipnem in posamičnem mnogoboju za pionirje in pionirke v kategoriji U14. Naše društvo sta zastopali dve atletinji in en atlet. Najbolje se je uvrstila Marta Marija Leban z doseženim 20 mestom (60m/9.06s, Težka žoga/8.20m, daljina/4,36m in 600m 2,08.94min) med 79 nastopajočimi atletinjami, Gaja Leban Jež se je uvrstila na 48 mesto (60m/69,70s, Težka žoga/6,63m, daljina/3,40m in 600m 2,03.45min). Kot ekipa sta atletinji zasedli 15 mesto med 34 ekipami. Edini naš atlet Nejc Kragelj se je dostojno boril z konkurenco 44. atletov in zasedel 22 mesto (60m/9.07s, Težka žoga/7.35m, daljina/4,37in 600m 2,08.14min) Vsem trem za dosežen rezultat čestitamo.

PRIMORSKI POKALNI TEKI (obj.:22.03.2017)

V soboto 24. marca 2018 bo v Vrtojbi potekal prvi tek, kateri bo štel za točkovanje primorskih pokalnih tekov z pričetkom ob 9.00 uri. Po končanih tekih bo tudi podelitv za sezono 2017. Prevoz na tek je v lastni režiji, na tekmi bo prisoten trener kluba (Matjaž) več informacji o samem tekmovanje si lahko preberete tukaj: KLIK!

Razpored tekem pa dobite tukaj KLIK (pazi na letaku so vsi teki mladinski in članski)

PODELITEV PRIZNANJ ŠPORTNIKOM OBČINE TOLMIN (OBJ.:10,03,2018)

V sredo 07.marca je v kino dvorani Tolmin potekala slovesnost in podelitvi priznanj in nagrad za športne dosežke in razglasitev naj športnikov leta 2017 v občini Tolmin. Med dobitniki priznanj so bili tudi atleti in atletinje AD Posočje.

SREBRNI ZNAK:

GAŠPERČIČ ŽAN, LIPUŠČEK EVELINA, SOVDAT ANITA, GERBEC PIA

ZLATI ZNAK:

SOVDAT AJDA, SOVDAT ŽANA, LEBAN JEŽ GAJA, KENDA DREKONJA LEA, LEBAN MARTA MARIJA,SKOČIR ANDREJ, LEBAN MARTIN, KRAGELJ BLAŽ

BRONASTI KIPEC:

U12 PIONIRKE ( Sovdat Ajda, Sovdat Gaja, Gruden Anuška, Leban Jež Gaja )

U14 PIONIRKE (Sovdat Žana, Poljak Neja, Fortunat Lara, Kusterle Urša )

17. tek SOTOČJA, sobota 14. april REZULTATI!

18.TEK in POHOD na TMINSKI GRAD RAZPIS!

MEdNARODNI MITING "RADOVLJICA 2018" IN MEMORIAL MARJANE LUŽAR KOBELENSKI V TEKU NA 400 M OVIRE (OBJ.:22.04.2018)

V soboto 21. aprila je v Radovljici potekal Mednarodni miting "Radovljica 2018" in memorijal Marjane Lužar Kobelenski v teku na 400 m ovire. Med več kot 270 sodelujočimi atleti in atletinjam je nastopilo tudi šest atletinj in štirje atleti AD Posočje. V močni konkurenci so so dosegli odlične rezultate, nekateri so celo popravili svoje osebne rekorde. Najboljšo uvrstitev je dosegel Skočir Andrej v skoku v daljino, z doseženim drugim mestom. Svoj tekmovalni dan je dopolni še z odličnim petim mestom v teku na 100m. Z bronasto medaljo so se domov vrnili še Sovdat Žana v teku na 1000m,  Sovdat Ajda v teku na 600m in  Jarc Tina v skoku v višino. Takoj za stopničke se je uvrstila Leban Jež Gaja v teku na 600m. Tudi vsi ostali atleti in atletinje so z uvrstitvami med šestim in desetim mestom dopolnili lep uspeh kluba.

TEK ZA PRIMORSKI POKAL AJDOVŠČINA (obj.:10.05.2018)

V soboto bo v Ajdovščini potekal tek za primorski pokal. Štart prvega teka je ob 9.00 uri z najmlajšo kategorijo. Prevoz na tek je v lastni režiji. Na teku bo prisoten trener AD Posočje (Matjaž). Klub bo plačal štartnino, starši oz tisti ki bodo pripeljali atlete na tek, pa naj poskrbijo, da bodo tekači pravilni prijavljeni.